Хід виконання дипломної роботи
Робота над дипломним дослідженням є тривалим процесом. Тому не слід відкладати «на останню ніч» роботу над ним. Як правило, студенти, що працюють над дипломною роботою протягом останнього року навчання, встигають виконати дослідження відповідно до вимог, встановлених до робіт такого ґатунку.
Весь хід виконання дипломного дослідження можна приблизно зобразити у такій послідовності:
1. Вибір теми дослідження та обґрунтування її актуальності, складання плану.
2. Постановка мети і конкретних завдань дослідження, визначення наукового апарату (об’єкта, предмета, мети та гіпотези, завдань та методів дослідження).
3. Опрацювання наукової літератури з метою накопичення інформації про об’єкт та предмет дослідження, аналіз джерел та написання теоретичного розділу роботи.
4. Визначення методики та проведення педагогічного експерименту. Опис процесу дослідження, аналіз його даних.
5. Формулювання висновків та педагогічних рекомендацій. Перевірка виконання поставлених завдань роботи. Оцінка одержаних результатів.
Далі розглянемо вимоги до кремих складових дипломної роботи:
- Актуальність теми. Актуальність у перекладі з латинської означає важливість, практичну значущість проблеми, яка розглядається. Дипломна робота може претендувати на той чи інший ступінь актуальності тільки тоді, коли її тема відповідає сучасним потребам розвитку педагогіки, а питання, що розкриваються в роботі, важливі для розуміння суті і структури діяльності вихователя та дитини, її організаційних, методичних, психологічних та інших сторін.
- Достатній теоретичний рівень. Ця вимога означає, що студент повинен розкрити обрану тему дипломної роботи на сучасному рівні розвитку науки, використовуючи такі підходи й наукові знання, що пояснюють різні явища і події у педагогічній практиці з позицій сьогодення. Крім того, студент повинен достатньо повно розкрити основні поняття і терміни, що стосуються проблеми роботи, включити у зміст матеріалу тільки об’єктивні факти і реальні практичні приклади.
- Дослідницький характер. У роботі повинні міститись елементи дослідження:
– вивчення достатньої кількості опублікованих джерел (навчальних посібників, монографій, журнальних статей тощо) вітчизняних і закордонних авторів;
– систематизація та аналіз різних ідей і підходів, формування власної точки зору на проблему, що розглядається;
– порівняння теоретичних поглядів вчених і практичної діяльності вітчизняних і закордонних педагогів; розробка висновків, рекомендацій.
- Грамотність оформлення. Це важлива вимога до дипломної роботи, що підкреслить її змістовність. У роботі не повинно бути граматичних та стилістичних помилок. Необхідно дотримуватись правил цитування, оформлення посилань, списку використаної літератури. Крім того, виконання цієї вимоги виховує у студента культуру оформлення наукових праць, яка може знадобитись в майбутній практичній діяльності.
Спасибо, что уделили внимание написанию дипломной работы.