Російська  Українська
   

ДОШКОЛЯТА

   

авторський сайт про виховання дітей


від народження до семи років

Меню сайту
Бібліотека
Про цікаве
Що слід підготувати до пологів  

Рано чи пізно це питання буде турбувати майбутню матусю, і не тільки її. Адже усе слід встигнути і ні про що не забути!

На останніх тижнях вагітності виникає почуття, яке неможливо пояснити, - що Ви щось не встигнете. Довіряйте цьому почуттю! Не бійтеся і будьте помірно суєвірні. На власному досвіді переконалася в тому, що починаючи з 35 тижня вагітності слід збирати речі. Що ж приготувати, щоби ні про що не забути і не взяти зайвого?

Спочатку відвідайте приймальне відділення пологового будинку. Як правило, на вході розміщено інформацію про те, що слід мати з собою при вступі. Щоб не переписувати, візьміть з собою цифровий фотоапарат. Ви легко зможете роздрукувати перелік. Також можна уточнити його з Вашим лікарем, який буде приймати пологи. Як правило, батьки намагаються заздалегідь визначитися з лікарем, познайомитися, домовитися, обмінятися телефонами. Запишіть номери телефонів Вашого лікаря у свій мобільний, а також у телефонні книжки чоловіка (або інших родичів, які будуть Вас супроводжувати у пологовий будинок).

Складіть речі у великі пакети. Не зважаючи на зручність сумки для подорожей, у пологовий будинок з нею зайти не дозволять. Тому одразу – усе в пакети. Як показує досвід, їх вийде 4:

  1. речі у родильну залу;
  2. речі у післяродову палату;
  3. посуд та інша дрібниці;
  4. речі на виписку.

Перші три пакети Ви візьмете з собою. Четвертий приготуєте, щоби привезли Ваші рідні у день виписки або напередодні.

Отже, збираємося!!!
Поза списком: обмінна карта і паспорт, невелика сума грошей.

Речі для матусі:

  1. Халат і шкарпетки. Можна, звичайно не тільки халат, а й який-небудь костюм. Але халат визнано найзручнішим одягом. У ньому зручно годувати, його завжди можна швидко надягти і зняти, у ньому зручно йти на огляд до лікаря. Вирішувати Вам! Найбільш зручним вважається халат на застібці-молнії або на кнопках. Якщо потрібно – візьміть теплі речі.
  2. Капці. Обов’язково на низькій неслизькій підошві, такі, що легко миються. Можна окремо приготувати капці для душу. Дізнайтеся, чи буде працювати душ. Як не дивно, не завжди він доступний у пологовому будинку.
  3. Рушники. Для душу та посуду. З метою дотримання гігієни, у більшості пологових будинків вимагають, щоби для рук використовували виключно паперові рушники. Їх слід приготувати біля двох рулонів.
  4. Мило. Як і паперові рушники, рекомендують, щоб мило було рідке. Ним зручно користуватися, та й гігієнічніше… Часто після пологів лікарі рекомендують користуватися для підмивання господарським милом (72%). Приготуйте невеличкий шматочок, щоб не брати з собою великий.
  5. Дві нічні сорочки. Потурбуйтеся, щоби їх довжина була не більшою, ніж до коліна. Вони повинні добре розходитися, а також мати застібки спереду (щоб було зручно годувати малюка). Краще, коли застібками будуть кнопки – їх можна швидше розстібнути.
  6. Бюстгальтер для мам, що годують та спідня білизна. Дуже зручно і не потребує зайвого клопоту під час годування.
  7. Гігієнічні прокладки у бюстгальтер та крем від тріщин на сосках (наприклад, бепантен).
  8. Зубна щітка та паста. Щітка для волосся. Усе для душу (якщо він працюватиме).
  9. Чайник. Обов’язково! Навіть, якщо у пологовому будинку буде гаряча вода, він знадобиться, щоб приготувати чай, або мати кип’ячену воду для малюка.
  10. Постільна білизна. Як правило, необхідно приготувати два комплекти. Один – у родильну залу, інший – у післяродову палату. Приготуйте їх заздалегідь – виперіть та випрасуйте з обох боків. Запитайте свого лікаря, є пологові будинки, в яких до родильної зали слід придбати спеціальний комплект. Часто у списках пологових будинків рекомендують придбати памперсні пелюшки. Вони знадобляться у перші дні у пологовому будинку. Продаються у супермаркетах або аптеках. Бувають трьох розмірів (40х60, 60х60, 60х90). Два останні є найбільш зручними.
  11. Косметичка. Що в неї покласти? Обов’язково – крем для рук. Усе інше – на Ваш розсуд.
  12. Мобільний телефон та зарядний пристрій. На останніх тижнях вагітності зробіть собі подарунок. Поповніть рахунок мобільного як на найбільшу суму. Тоді не прийдеться бігати та шукати, де поповнити рахунок. Ви завжди будете на зв’язку з рідними!!! Також заздалегідь розберіться з усіма настройками. В палаті зручно, коли телефон працює у режимі вібродзвоника і у ньому відключено усі мигаючі функції.
  13. Фотоапарат. Ви зможете сфотографувати перші години життя своєї крихітки!
  14. Прокладки з максимально можливим ступенем поглинання, туалетний папір.
  15. Ручка і записничок.
  16. Посуд. Дізнайтеся, чи організовано у Вашому пологовому будинку годування. У залежності від цього Вам знадобиться чашка, мілка та глибока тарілка, чайна та столова ложка. Можна взяли чорний чай та цукор.
  17. До пологової зали можна взяти негазовану воду або (що ще краще) компот з сухофруктів.

Не зайвим буде заздалегідь поцікавитися у пологовому будинку з питанням інтимного бриття. Багато з сучасних матусь роблять депіляцію. Але лікарі радять скористатися звичайною машинкою для підстригання волосся і зробити звичайну стрижку під нуль.

Речі для малюка:

  1. Упаковка підгузків для новонароджених.
  2. Пелюшки – дві теплі та дві тонкі.
  3. «Чоловічки». Визнані найзручнішим одягом для найменших та не тільки. Нехай їх буде 4-5 (за умови, що Ваші рідні будуть прати речі і передавати Вам чисті).
  4. Шапочки (по дві теплі та тоненькі).
  5. Шкарпетки (2-3 пари).
  6. Дитяча косметика: крем під підгузник, олійка, ватні диски, вологі серветки, термометр, стерильна вата. Можливо, цей перелік буде доповнено, у залежності від особливостей протікання пологів.

Не забудьте увесь дитячий одяг заздалегідь випрати і випрасувати з обох боків.

Речі на виписку:

  1. Малюку: костюмчик з шапочкою, конверт або ковдра, стрічки. У залежності від сезону Ви підберете необхідний комплект з тим, щоби у ньому було тепло, красиво та зручно вперше зробити великий «вихід на люди».
  2. Мамі: вільний одяг та зручне взуття. Можливо, Вам підійдуть речі, в яких Ви ходили на 4-5 місяці вагітності.

Коли будете їхати додому, ретельно перевірте, щоби нічного не забути. Хай щастить!

Партнери сайту

Видавнича група "ОСНОВА"

Статистика

Каталог детских ресурсов 
KINDER.RU

Всі права захищені. При повному або частковому використанні матеріалів, посилання на doshkolyata.com.ua обов'язкове!
Copyright © 2007 - 2012 "ДОШКОЛЯТА"