Дошколята рекомендуют

(Русский)

postheadericon Як навчити дитину користуватися горщиком

Пробачте, стаття на реконструкції.

 

Увесь період раннього дитинства спрямовано на формування, розвиток та закріплення цієї найважливішої навички  дитини – ходити на горщик (проситися на нього, успішно робити потрібні справи у горщік і нікуди більше, розуміти необхідність утримання горщика у чистоті). Від цього залежить здоров’я, емоційне благополуччя малюка і усіх його родичів. Недостатня увага до формування уміння користуватися горщиком призводить до застудних хвороб, хвороб нирок, січового міхура, негативних відхилень у поведінці дитини.

Не занурюючись у наукові розробки проблеми, пов’язаної з методикою висаджування на горщик (а вона існує!), давайте спробуємо розібратися у основних рекомендаціях цієї нелегкої справи.

Знайомство. Якщо ви обирали горщик разом із малюком у магазині, то знайомство відбулось там. Як правильно обрати горщик для дитини. Сподіваюсь, малюк обрав горщик, який йому сподобався найбільше. Тепер саме час познайомити з горщиком вашу крихітку у домашніх умовах. Після того, як горщик помили й висушили, поставте його там, де він буде знаходитись постійно, і зверніть увагу малюка на новий предмет.

Обов’язкого скажіть, що це і для чого потрібний цей новий предмет. Дайте малюку пограти з горщиком. Не дивуйтесь, якщо малюк захоче горщик лизнути, постукати по ньому або кинути, надіти на голову або поскладити у горщик свої іграшки. Усе це – необхідні складові знайомства. Обов’язково розгляньте горщик, – помацайте, подивіться, якого він кольору, що на ньому намальовано, для чого у нього ручка. Буде добре, якщо ви покажете, як сидить на горщику улюблена лялька Маша, ведмедик або зайчик. Головне, щоби знайомство було позитивним.

Спостереження, терпіння, тактТепер наберіться терпіння. Переконана, що ви вже знаєте, у який час відбувається випорожнення кишківника малюка або як він поводиться до початку випорожнення. Якщо ні – спостерігайте. Діти часто певним чином поводяться (крекотять, пукають, злегка здригаються, мацають себе “там” руками тощо).

Оптимальним для початку користування горщиком є момент, коли дитина навчилася сидіти. Краще за все, якщо ви почнете формувати звичку ходити на горщик, виробляючи умовний рефлекс на час, місце, слово дорослого, положення під час цього процесу.

Будьте ласкавими, терплячими, добрими. Ніколи не утримуйте малюка на горщику довго і тим більше не карайте його висаджуванням на горщик. Не можна сидіти на горщику довше 5-10 хвилин. Уважно спостерігайте за малюком. Можливо, йому не зручно (трапляється, що батьки купують декілька різних моделей горщика, доки не знайдуть ту, на якій малюку буде зручно).

Крім спостереження за поведінкою дитини перед випорожненням, вам необхідно знати час, який дитина може утримувати сечу. Якщо ви почали привчати малюка до горщика з 8-9 місяців, то у середньому це 40-50 хвилин. Але тут слід пам’ятати, що усі діти різні і у вашого малюка це може бути 20 або 60 хвилин. У цьому і полягає ваше завдання – з’ясувати цей час і, поглядаючи на годинник, своєчасно запропонувати дитині присісти на горщик.

Пам’ятайте і про те, що у теплу пору року сечовипускання відбувається рідше. А у прохолодному приміщенні малюка слід висаджувати на горщик частіше. Також не забувайте про те, що бажання січовипускання виникає приблизно через 15-25 хвилин після прийому їжі.

Ура, вийшло! 

далі буде…

Прочтите также:

1 комментарий к записи “Як навчити дитину користуватися горщиком”

  • Спасибо, очень хорошая статья.
    Говорю это не для отписки, а по факту подачи материала. 🙂
    Ничего лишнего. Руководство к действию для родителей, находящихся в теме вопроса.

Оставить комментарий

Радимо матусям!
(Русский)

Программа развития детей от 1 года до 7 лет ВундеркиндикИ.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.