Дошколята рекомендуют

(Русский)

postheadericon Костюм Дідуся Мороза або Нового року для дитини

Залишилось зовсім небагато почекати, доки прийде час наших улюблених Новорічних свят. Міста та села повільно одягають святкове убрання новорічної мішури. Діти з нетерпінням чекають появу вдома ялинки. Дорослі планують святкові витрати, меню, думають про подарунки та новорічну програму. В цій маячні дорослі обов’язкого займаються підготовкою маскарадних костюмів для дітей.

Доки малюки не підросли, дорослі не часто запитують, ким дитина бажає бути на Новий рік. З початком відвідування дошкільної установи у дітей з’являються ролі на святковому ранку. Саме вони у переважній більшості випадків диктують необхідність для дитини вдягти той чи інший костюм. Але є дорослі, які окрім костюма для ролі у дитячому садку, запитують у дитини: “А ти ким на Новий рік будеш?” Відповіді бувають досить неочікуваними. Традиційні зайчики, ведмежата, конфеті витісняють образи принцес, Бетменів, сучасних мультиплікаційних героїв.

У наш час виробники полегшують мамам виготовлення маскарадних костюмів. Перед святами у продажу з’являються найрізноманітніші костюми. Але усе ще залишилась традиція самостійного виготовлення мамами костюмів для своїх дітей. Наша сім’я також не стала у цьому виключенням. Хочу поділитися з читачами ДОШКОЛЯТ власною ідеєю маскарадного костюму Дідуся Мороза (або Нового року).

Ми не очікували, що наш малюк обере для себе таку незвичну роль.  А потім, подумавши, дійшли до висновку, що син визначив найголовніший персонаж на цьому святі і також вирішив бути у центрі уваги. Це накладало велику відповідальність. По-перше, треба було потурбуватись про гідний наряд. По-друге, розповісти і по можливості поспостерігати, як поводиться Дідусь Мороз, як розмовляє, що робить. По-третє, подумати, що покласти у мішок, з якого наш маленький Дідусь Мороз буде роздавати усім подарунки у Новорічну ніч. Усі ці завдання ми виконали. Звісно, найскладнішим з них було виготовлення костюма.

Одразу зізнаюсь, що кравчиха з мене не дуже гарна. Я дуже люблю вишивати, але не кроїти та шити. Тому необхідно було подумати, як  простіше виконати роботу і зробити костюм цікавим. Щоб не вдаватися у подробиці кроя, я використала метод виготовлення викрійки шляхом “обведення олівцем” на аркуші паперу речей своєї дитини. Так з’явилась викрійка куртки та штанців. Шапку-ковпак прийшлося кроїти “на око”. Щоби не помилитися з розміром, я вирішила зробити пробні вироби зі старої підковдри. Найскладнішим у даному випадку було умовити дитину примірять костюм. Але все ж таки це відбулось! Примірка показала, що слід змінити – десь додати, десь завузити, десь підрізати. Адже мені не хотілось, щоб на курточці були петельки та гудзики. Їх я замінила кнопками, які заховала за передньою планкою. Турбуючись про те, що я не зможу правильно вшити рукавчики, я теж зробила їх суцільнокроєними.

Щоби прикрасити костюм і надати йому святковості, я використала штучне хутро, що теж відіграло особливу роль. Адже процес виготовлення костюма був досить тривалим, і у мене була можливість разом з дитиною пройти усі етапи, пояснити, планувати, приміряти, мріяти, репетирувати. Візерунок для вишивки я створювала сама, за власним уявленням про морозні візерунки.

Мої зусилля не видались марними. Костюм вийшов доволі цікавим. А головне – сподобався нашому синочку. Він із задоволенням одягав його, ходив кімнатами, пробуючи себе у новій ролі. Щоби надати наряду більшої реалістичності, ми доповними костюм посохом, який виготовили з частини бамбукової вудочки, яку взяли у тата. Посох прикрасили тільки у верхній частині.

У Новорічну ніч син відмінно виконав Дідуся Мороза, переходячи з кімнати в кімнату, постукуючи своїм чарівним посохом, роздаючи подарунки зі свого чарівного мішку.

А які костюми виготовляли для Новорічних свят ви?

Прочтите также:

2 комментариев к записи “Костюм Дідуся Мороза або Нового року для дитини”

 • Хороший костюмчик вышел. Я, правда, не поняла где там вышивка. Не видно…
  Оценила мастерство. С Вашим “не сложилось с шитьём” очень даже наоборот. Вы знаете такие слова как планка, оверлок и догадались снять выкройку с одежды, а шапочку сделать из пододеяльника!
  Значит учили Вас хорошо. Вы молодец! И по фотографиям видно, что сын счастлив.
  А я делала разные костюмы, но выкладывала их на другой свой блог.
  http://semejnyj-dosug.ru/category/prazdniki-2/kostyumy

  • Думаю, нашим читателям пригодится Ваша ссылка.
   Вышивка хорошо видна при мерцающем свете, поскольку сделана стальной ниткой лилово-серебряного цвета.

Оставить комментарий

Радимо матусям!
(Русский)

Программа развития детей от 1 года до 7 лет ВундеркиндикИ.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.